Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape

Po co kupować klocki LEGO na sztuki?

Mało kto wie, ale klocki LEGO można kupować nie tylko w zestawach sprzedawanych przez firmę LEGO. Jeśli interesuje Cię budowanie swoich własnych konstrukcji - tzw. MOC’y, będziesz potrzebował dużej ilości klocków LEGO, przeważnie takiego samego rodzaju czy koloru. Wszystko zależy od wielkości projektu oraz jego charakterystyki. Klocki zakupione na sztuki znacząco pomogą Ci w stworzeniu własnego, unikalnego projektu. Na uwagę zasługuje fakt, że nie tylko klocki LEGO ale również minifigurki możesz zakupić osobno. Są one bardzo istotnym elementem każdego projektu, ponieważ to właśnie dzięki nim sprawisz, że całość nabierze odpowiedniego charakteru. Opowiesz własną historię zbudowaną z klocków LEGO :)

Czym jest LEGO MOC?

My Own Creations (MOC) to osobiste projekty lub konstrukcje, które nie są częścią oficjalnych zestawów wydawanych przez LEGO i często są inspirowane wyobraźnią danej osoby, koncepcją, ulubionym filmem, programem telewizyjnym, książką lub zainteresowaniami.

MOCe są zwykle tworzone przez fanów, którzy łączą LEGO z innymi zainteresowaniami (np filmem lub książką).

Istnieją różne sposoby tworzenia MOC. Niektórzy wolą budować wyłącznie z tych klocków, które mają pod ręką. Inni wolą najpierw projektować swoje MOCe cyfrowo i korzystać z ogromnej, nieograniczonej liczby części oferowanych przez oprogramowanie.

Niektórzy decydują się na połączenie cyfrowego projektowania i fizycznego budowania, łącząc zalety obu aspektów, przez co frajda z budowania jest jeszcze większa.

Klocki LEGO na sztuki wykorzystane w LEGO MOC są dostępne głownie na platformie Bricklink. LS Bricks jest sklepem, w którym kupisz praktycznie każdy klocek LEGO lub minifigurkę.

Jakie są rodzaje LEGO MOC?

Istnieją trzy rodzaje LEGO MOC. Są to:

  • modyfikacje,
  • własne, oryginalne projekty,
  • alternatywne konstrukcje.

W dodatkowych artykułach dokładnie je opiszemy, oraz pokażemy Ci jak zacząć przygodę z budowaniem własnych LEGO MOC'y. Gwarantujemy, że jak już się wciągniecie - to na maksa :)

Jak dokonać zakupu?

Zapraszamy do naszego sklepu na Bricklink

Zobacz poradnik Przejdź do sklepu