Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape Shape

Czym jest Przegląd LEGO Ideas?

Poniżej przedstawimy Wam 30 znanych lub też nie do końca faktów dotyczących klocków LEGO oraz samej firmy LEGO Group. Zatem, życzymy miłej lektury - mamy nadzieję, że choć trochę Was zaskoczymy!

Lego Ideas (wcześniej znana jako Lego Cuusoo) to strona internetowa prowadzona przez The Lego Group, umożliwiająca użytkownikom przesyłanie pomysłów na produkty Lego, które będą miały szansę zostać przekształcone w zestawy dostępne komercyjnie. Jeśli dany projekt trafi do sprzedaży jako zestaw komercyjny to jego twórca otrzyma 1% tantiem. Jak widzicie warto zgłaszać swoje oryginalne MOC, bo ten 1% udziału w ogólnoświatowej sprzedaży może przełożyć się na naprawdę sowite wynagrodzenie :)

Krok po kroku – czyli co należy zrobić żeby projekt Twojego MOC został wybrany przez LEGO?


Musisz przede wszystkim zarejestrować się na stronie projektu LEGO Ideas. Następnie, publikujesz swój projekt nadając mu odpowiednią nazwę, dodajesz zdjęcia demonstrujące jego koncepcję oraz odpowiedni opis. Po jego publikacji, strona z projektem będzie widoczna dla innych użytkowników LEGO Ideas. Twój cel to zdobycie 10k głosów oddanych właśnie przez nich. Po osiągnięciu wystarczającej liczby głosów poparcia, Twój projekt zakwalifikuje się do Przeglądu LEGO Ideas. LEGO nie wyklucza żadnej formy promowania. Zatem, powinieneś skupić się również na tym, żeby zainteresować nim jak największą grupę odbiorców.

Musisz jednak pamiętać o kilku istotnych sprawach dotyczących samego Przeglądu, a w zasadzie o zasadach jakimi kieruje się grupa LEGO. Każdy motyw, który odnosi się do alkoholu, seksu, narkotyków, nawiązań religijnych, działań wojennych po II wojnie światowej lub oparty na strzelance z perspektywy pierwszej osoby, jest uważany za nieodpowiedni dla młodszych fanów Lego. Przez co taki projekt zostanie z automatu odrzucony.

Zatem, co się stanie gdy to właśnie Ty uzbierasz wspomniane 10k głosów poparcia?

Po kolejnym terminie kwalifikacyjnym Przeglądu, otrzymasz wiadomość od zespołu LEGO Ideas z prośbą o szczegółowe informacje dotyczące Twojego projektu, takie jak zdjęcia zdekonstruowanego modelu lub pliki LDD / Ldraw.

Potem zaczyna się Przegląd i trwa kilka miesięcy. Niektórzy członkowie mogą w tym czasie otrzymać od zespołu LEGO dodatkowe pytania dotyczące zgłoszonego MOC'a. Możesz w każdej chwili skontaktować się z członkiem zespołu Ideas bezpośrednio lub przez support.ideas@LEGO.com.

A co jeśli Twój projekt zostanie wybrany?

Zostanie wyprodukowany :)Czasami zdarzy się tak, że projekt jest dalej rozwijany przez scenografów Lego, a ostateczny model zostanie wydany jako oficjalny zestaw pod szyldem „Lego Ideas”. Jak twórca otrzymasz dziesięć kopii ostatecznego zestawu, a także 1% tantiem od sprzedaży netto produktu. Przypadnie Ci też zaszczyt posiadania tutułu Twórcy LEGO Ideas.

A po więcej ciekwaostek, newsów oraz receznji LEGO zapraszamy na zaprzyjaźniony portal - https://afols.pl

Jak dokonać zakupu?

Zapraszamy do naszego sklepu na Bricklink

Zobacz poradnik Przejdź do sklepu