Blog

Najlepsze zestawy LEGO Harry Potter w historii

Harry Potter od dawna należy do najbardziej popularnych licencjonowanych marek LEGO, dlatego też nie dziwi ilość znakomitych zestawów powiązanych z tą tematyką na rynku. Niestety, niektóre z ulubionych setów zostały wycofane (zwykle cykl produkcyjny w LEGO trwa 2 lata), jednak wciąż dochodzą nowe zestawy LEGO Harry Potter. Oznacza to, że nadal można je nabyć, czy to bezpośrednio od LEGO, czy u sprzedawców detalicznych.

Przygotowaliśmy dla Was wybór kilku najlepszych zestawów LEGO Harry Potter dostępnych obecnie na rynku. Będą idealne na prezent dla każdego fana zarówno serii książek i filmów o młodym czarodzieju, jak i sympatyków LEGO.

LEGO Harry Potter 75978 Ulica Pokątna

– Liczba klocków: 5 544
– Dla osób od 16 lat

Dla fanów Harry’ego Pottera, zestaw LEGO Ulica Pokątna 75978 idealnie oddaje atmosferę najbardziej magicznej ulicy handlowej w Londynie. Ten imponujący model o szerokości ponad metra pełen jest rozmachu i nastroju, dzięki czemu można poczuć się, jakby się przeniosło do miejsca, gdzie cały magiczny świat zaopatruje się w niezbędne artykuły. Zestaw składa się z 5544 elementów i jest przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia. Choć nie ukrywam, że fajnie się go buduje wspólnie z dziećmi.

LEGO Ulica Pokątna

Odkryj niesamowite detale Ulicy Pokątnej

W tym zestawie możesz zwiedzić sklep z różdżkami Pana Ollivandera, spotkać Gilderoya Lockharta w księgarni Esy i Floresy (być może akurat podpisze Ci jedną ze swoich książek), zdobyć eliksir miłości w Magicznych Dowcipach Weasleyów, przeglądać artykuły piśmiennicze w sklepie Scribbulusa, zakupić sprzęt do quidditcha, spróbować lodów u Floriana Fortescue oraz odwiedzić redakcję Proroka Codziennego. Nieźle prawda?

Zanurz się w świecie Harry’ego Pottera

Odsuń cegłę w murze za pubem Dziurawy Kocioł i wkrocz do magicznego świata Ulicy Pokątnej, gdzie czarodzieje i czarodziejki kupują eliksiry, a uczniowie Hogwartu zaopatrują się w szkolne przybory, takie jak kotły, miotły i różdżki. Ten niezwykły, szeroki na ponad metr model zawiera mnóstwo autentycznych detali z filmów oraz aż 14 minifigurek, w tym cztery zupełnie nowe, nigdzie wcześniej nie oferowane!

Pełen detali zestaw LEGO Harry Potter Ulica Pokątna

Fani Harry’ego Pottera będą mogli odkrywać piękne witryny sklepowe oraz fascynujące wnętrza budynków na magicznej Ulicy Pokątnej. Ten imponujący zestaw można zbudować na cztery różne sposoby, łącznie z tworzeniem prawdziwej alejki, co pozwala na odgrywanie historii pełnych intryg i tajemnic. Zestaw jest również kompatybilny z serią LEGO Budynki modułowe, co daje jeszcze więcej możliwości rozbudowy magicznego świata. A może tak stworzyć własną wersję tej uliczki? Ogranicza Was tylko wyobraźnia!

FAQ dla zestawu LEGO Harry Potter Ulica Pokątna

 1. Jakie są wymiary gotowego modelu Ulicy Pokątnej?

Model Ulicy Pokątnej ma szerokość ponad jednego metra. Wymiary poszczególnych budynków mogą się różnić od siebie, a to ze względu na maksymalny realizm jaki zafundowało nam w tym secie LEGO.

 1. Ile elementów zawiera zestaw LEGO Harry Potter Ulica Pokątna?

Zestaw LEGO Harry Potter Ulica Pokątna składa się z 5544 elementów.

 1. Dla jakiego wieku jest przeznaczony zestaw LEGO Harry Potter Ulica Pokątna?

Zestaw LEGO Harry Potter Ulica Pokątna jest przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia. Choć jak wcześniej wspominałem, warto jest podjąć próbę budowania ze swoimi dziećmi – a nuż się okaże, że wpadną na jakiś ciekawy pomysł :)i

 1. Czy model jest kompatybilny z innymi zestawami LEGO Harry Potter?

Tak, model Ulicy Pokątnej można łączyć z innymi zestawami LEGO Harry Potter, aby tworzyć jeszcze bardziej rozbudowany i imponujący świat Harry’ego Pottera. Zestaw jest również kompatybilny z serią LEGO Budynki modułowe.

 1. Czy zestaw zawiera instrukcje budowania?

Tak, zestaw LEGO Harry Potter Ulica Pokątna zawiera szczegółowe instrukcje budowania, które pozwolą Ci krok po kroku zbudować ten imponujący model.

 1. Czy w zestawie są minifigurki?

Tak, zestaw LEGO Harry Potter Ulica Pokątna zawiera 14 minifigurek, w tym cztery zupełnie nowe postaci.

 1. Jakie sklepy i budynki można znaleźć w zestawie Ulica Pokątna?

W zestawie można znaleźć m.in. sklep z różdżkami Ollivandera, księgarnię Esy i Floresy, Magiczne Dowcipy Weasleyów, sklep z artykułami piśmienniczymi Scribbulusa, sprzęt do quidditcha, lodziarnię Floriana Fortescue i redakcję Proroka Codziennego.

 1. Czy model Ulicy Pokątnej ma jakieś ruchome elementy czy funkcje?

Tak, model Ulicy Pokątnej zawiera różnorodne funkcje i elementy, takie jak otwierane drzwi sklepów, wyjmowane fragmenty ścian, ukryte przejścia oraz wiele innych autentycznych detali znanych z filmów o Harrym Potterze.

LEGO Harry Potter 71043 Zamek Hogwart

– Liczba klocków: 6 020
– Dla osób od 16 lat

Ten imponujący model składa się z aż 6020 klocków, co sprawia, że jego zbudowanie dostarcza nie tylko niezwykłej zabawy, ale także satysfakcji z osiągniętego rezultatu. W zestawie znajdują się detale nawiązujące do wszystkich części przygód Harry’ego Pottera, takie jak wieże, wieżyczki, wierzbę bijącą, sale lekcyjne, różnorodne stworzenia, chatę Hagrida i wiele innych.

LEGO Zamek Hogawrtu zestaw

Wyjątkowe pomieszczenia Hogwartu

Warto zwrócić uwagę na każde pomieszczenie, takie jak Wielka Sala Hogwartu z pięknymi witrażami, klasę eliksirów z niezwykłymi detalami czy klasę obrony z różnymi eliksirami, gramofonem i szafą, gdzie ukrył się straszliwy Bogin. Komnata szachów zachwyca figurami szachowymi, a Pokój Życzeń zawiera Czarę Ognia i Szafkę Zniknięć. W zestawie znajdziemy również Komnatę Tajemnic z bazyliszkiem i dziennikiem Toma Riddle’a. Jednym słowem, sam najfajniesze pomieszczenia do zbudowania i zabawy!

Tajemnicze miejsca i gabinety profesorów

W zestawie uwzględniono również ukryty pokój z diabelskimi sidłami oraz wspólny pokój Gryffindoru z kominkiem i siedzeniami. Z klocków LEGO ułożysz także gabinet profesor Dolores Umbridge z charakterystycznym biurkiem, biblioteczką i różowymi (sic!) meblami. W gabinecie profesora Dumbledore’a znajdziesz gablotę z wspomnieniami i ukryte wejście za posągiem gryfa.

Bogactwo minifigurek LEGO Harry Potter w jednym secie

Aby ożywić przedstawiony świat, zestaw zawiera minifigurki uczniów, nauczycieli, posągów i demonów. Figurki przedstawiają Godryka Gryffindora, Helgę Hufflepuff, Salazara Slytherina oraz Rowenę Ravenclaw. Dodatkowo, zestaw zawiera mikrofigurki Harry’ego Pottera, Rona Weasleya, Hermiony Granger, Dracona Malfoya, Albusa Dumbledore’a, profesorów Snape’a, McGonagall, Dolores Umbridge, Remusa Lupina, Argusa Filcha, Lorda Voldemorta i Bellatrix Lestrange.

Minifigurki z zestawu LEGO Zamek Hogwartu

Zabawa zasilana wyobraźnią

Zestaw LEGO Harry Potter Zamek Hogwart nie zawiera żadnych elementów elektronicznych ani baterii, co pozwala dzieciom czerpać radość z zabawy zasilanej ich wyobraźnią. Dzieci nie tylko się bawią, ale także uczą rozwiązywania problemów, zręcznie poruszania figurkami i konstruowania obiektów.

FAQ dla zestawu LEGO Harry Potter Zamek Hogwart

 1. Jakie są wymiary gotowego modelu Zamku Hogwart?

Wymiary modelu Zamku Hogwart mogą się różnić w zależności od konfiguracji. Proszę sprawdzić szczegółowe informacje na opakowaniu lub w instrukcjach budowania.

 1. Ile elementów zawiera zestaw LEGO Harry Potter Zamek Hogwart?

Zestaw LEGO Harry Potter Zamek Hogwart składa się z 6020 elementów.

 1. Dla jakiego wieku jest przeznaczony zestaw LEGO Harry Potter Zamek Hogwart?

Zestaw LEGO Harry Potter Zamek Hogwart jest przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia.

 1. Czy model jest kompatybilny z innymi zestawami LEGO Harry Potter?

Tak, model Zamek Hogwart można łączyć z innymi zestawami LEGO Harry Potter, aby tworzyć jeszcze bardziej rozbudowany i imponujący świat Harry’ego Pottera.

 1. Czy zestaw zawiera instrukcje budowania?

Tak, zestaw LEGO Harry Potter Zamek Hogwart zawiera szczegółowe instrukcje budowania, które pozwolą Ci krok po kroku zbudować ten imponujący model.

 1. Czy w zestawie są minifigurki?

Tak, zestaw LEGO Harry Potter Zamek Hogwart zawiera wiele minifigurek, w tym Harry’ego Pottera, Rona Weasleya, Hermionę Granger, Draco Malfoya, Albusa Dumbledore’a, profesorów Snape’a, McGonagall, Dolores Umbridge, Remusa Lupina, Argusa Filcha, Lorda Voldemorta i Bellatrix Lestrange.

 1. Jakie są najważniejsze miejsca i budynki w modelu Zamku Hogwart?

W modelu Zamku Hogwart można znaleźć m.in. Wielką Salę, klasę eliksirów, klasę obrony przed czarną magią, Komnatę Tajemnic, gabinet profesorów Dumbledore’a i Dolores Umbridge, wspólny pokój Gryffindoru, chatę Hagrida, wierzbę bijącą oraz wiele innych charakterystycznych miejsc.

 1. Czy model Zamku Hogwart ma jakieś ruchome elementy czy funkcje?

Tak, model Zamku Hogwart zawiera różnorodne funkcje i elementy, takie jak otwierane drzwi, wyjmowane fragmenty ścian, ukryte przejścia oraz wiele innych autentycznych detali znanych z filmów o Harrym Potterze.

LEGO Harry Potter 76405 Hogwart Express – Edycja Kolekcjonerska LEGO Harry Potter

– Liczba elementów: 5 129
– Dla osób powyżej 18 lat

Wiernie odwzorowana replika pociągu Hogwart Ekspres™ w skali 1:32, z detalami zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, to prawdziwa gratka dla dorosłych fanów Harry’ego Pottera™. Zapraszamy do dojazdu z Perony 9 i 3/4 – ciu, ciu…

Express Hogwart z LEGO

Szczegółowa replika parowego pociągu Hogwart Ekspres

Odkryj magiczny świat, udając się w niezwykłą podróż kultowym pojazdem: Ekspresem do Hogwartu™. Model w skali 1:32 precyzyjnie przedstawia detale zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pociągu. Całość można umieścić na torach tworzących podstawę o długości 118 cm. Imponujący model obejmuje słynną czerwoną lokomotywę, tender, przedziałowy wagon pasażerski i zestaw aż 20 minifigurek LEGO® Harry Potter™.

Ekspress do Hogwartu LEGO zestaw

Przeznaczone dla dorosłych fanów serii

Przenieś się do świata magii, tworząc replikę kultowego pojazdu w skali 1:32. LEGO® Harry Potter™ Kolekcjonerska edycja Ekspresu do Hogwartu™ (76405) to spektakularny projekt dla dorosłych fanów Harry’ego Pottera, który z pewnością zrobi wrażenie. Lokomotywa posiada szczegółowe podwozie oraz dźwignię, umożliwiającą kołysanie pociągu. Model mierzy około 26 cm wysokości, 118 cm długości i 20 cm szerokości, będąc niezwykłą ozdobą.

Peron 9 i 3/4 z LEGO

Realistyczne detale zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz

Tender przewozi węgiel, który zasila pociąg. Wagon pasażerski składa się z trzech przedziałów, z których każdy przedstawia kultową scenę z filmów. Model zawiera także peron 9¾ na stacji King’s Cross, gdzie dorosły Harry i Ginny wraz z dziećmi – Lily, Jamesem i Albusem – oczekują na pierwszą podróż Albusa ekspresem do Hogwartu.

Minifigurki LEGO Harry Potter

20 minifigurek z różnych filmów

Zestaw zawiera 20 minifigurek z podziałem na 4 filmy, obejmujących „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Harry Potter i więzień Azkabanu”, „Harry Potter i Książę Półkrwi” oraz „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II”. Zaawansowany projekt konstrukcyjny oferuje również cztery zestawy drukowanych instrukcji, co pozwala nawet czterem osobom wspólnie budować model.

FAQ dla zestawu LEGO Harry Potter Ekspres do Hogwartu

 1. Jakie są wymiary gotowego modelu Ekspresu do Hogwartu?

Model Ekspresu do Hogwartu mierzy około 26 cm wysokości, 118 cm długości i 20 cm szerokości.

 1. Ile elementów zawiera zestaw LEGO Harry Potter Ekspres do Hogwartu?

Zestaw LEGO Harry Potter Ekspres do Hogwartu zawiera łańcuch elementów, takich jak lokomotywa, tender, trzyprzedziałowy wagon pasażerski oraz 20 minifigurek, tworząc imponujący model pociągu.

 1. Czy model jest kompatybilny z innymi zestawami LEGO Harry Potter?

Tak, model Ekspresu do Hogwartu można łączyć z innymi zestawami LEGO Harry Potter, aby tworzyć jeszcze bardziej rozbudowany i imponujący świat Harry’ego Pottera.

 1. Dla jakiego wieku jest przeznaczony zestaw LEGO Harry Potter Ekspres do Hogwartu?

Zestaw LEGO Harry Potter Ekspres do Hogwartu jest przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia, ale młodsi miłośnicy serii również mogą cieszyć się budowaniem i zabawą z tym modelem pod opieką dorosłych.

 1. Czy zestaw zawiera instrukcje budowania?

Tak, zestaw LEGO Harry Potter Ekspres do Hogwartu zawiera cztery zestawy drukowanych instrukcji, co pozwala nawet czterem osobom wspólnie budować model.

 1. Czy w zestawie są minifigurki?

Tak, zestaw LEGO Harry Potter Ekspres do Hogwartu zawiera 20 minifigurek, które są podzielone według 4 filmów z serii.

 1. Czy model Ekspresu do Hogwartu ma jakieś ruchome elementy?

Tak, lokomotywa posiada szczegółowe podwozie oraz dźwignię, umożliwiającą kołysanie pociągu. Wagon pasażerski składa się z trzech przedziałów, każdy z nich przedstawiający kultową scenę z filmów.

 1. Czy zestaw zawiera tory dla pociągu?

Tak, zestaw LEGO Harry Potter Ekspres do Hogwartu zawiera tory, tworzące podstawę o długości 118 cm, na których można umieścić gotowy model pociągu.