Wyświetlanie 1–12 z 2059 wyników

Minifigurki LEGO

Minifigurki Lego, znane bardziej jako minifigi, to niewielkich rozmiarów plastikowe figurki produkowane przez duńskiego producenta zabawek The Lego Group.

Minifigi zostały wprowadzone na rynek w 1978 roku i z miejsca stały się nieodłącznym elementem każdego wręcz zestawu LEGO. Do 2020 roku. firma LEGO wyprodukowała łącznie ponad 4 miliardy minifigurek.

Każda minifigurka składa się z kilku elementów klocków LEGO. I tak, mamy tu główkę, tors, ręce oraz nogi. Dodatkowo, w zależności od typu minifigurki mogą zawierać również elementy dodatkowe takie jak: włosy, kaski, hełmy oraz inne atrybuty zgodne z jej przeznaczeniem: pistolety, włócznie.

Warto podkreślić, że minifigurki są tak zaprojektowane i wykonane, żeby ukazywać emocje danej postaci. Zatem na charakterystycznej główce minifigurki możemy znaleźć różnego rodzaju uśmiechy, złość, zdziwienie.

Jest to potrzebne chociażby do tego, żeby oddać ducha danego zestawu LEGO oraz w dość znaczący sposób pomaga budowniczym LEGO, tzw AFOL ( z ang. Adult Fan of LEGO) w tworzeniu niezliczonych wręćż budowli czy scenek.

Choć z założenia, LEGO minifigurki zwykle znajdują się w zestawach Lego, to coraz częściej są sprzedawane osobno zarówno w oficjalnych sklepach z pod szyldu duńskiego producenta, tak zwanych LEGO Store. Wydawane są też całe serie – tak zwane CMF.

Trudno sobie wyobrazić, żeby jakaś postać nie była jeszcze odwzorowana jako minifigurka LEGO. Do najbardziej popularnych w kontekście freestyle’owego budowania z LEGO (LEGO MOC) należą takie oto minifigurki LEGO: Minifigurka policjant, minifigurka pirat, minifigurka astronauta itp.

Poza tego typu figurkami LEGO są jeszcze te znane z tak zwanego mainstreamu, czyli postacie znane z filmów, seriali tv czy bajek. I tak, możemy znaleźć wśród nich chociażby minifigurki LEGO Marvel, minifgurki LEGO Avengers, Minifigurki LEGO Harry Potter, minifgurki LEGO Ninjago, minifgurki LEGO Piraci.

Z mainstreamu najfajniejsze minifgurki są bardzo dobrze odwzorowane, jak choćby minifgurka LEGO Spiderman czy minifigurka LEGO Harry Potter.

Jak zdobyć wymarzoną minifigurkę LEGO bez kupowania całego zestawu? W naszym sklepie znajdziecie już kilkaset różnego rodzaju minifigurek z każdej serii LEGO wydanej do tej pory.