Wyświetlanie 1–12 z 191 wyników

Minifigurki LEGO Star Wars to jedne z najczęściej poszukiwanych minifgurek do tak zwanych MOC’y. Głównie ze względu na Uniwersum Star Wars, które jest mocno zakorzeniaone w pop kulturze właściwie każdego pokolenia.
Z czego składają się minifigurki LEGO?
Minifigurki LEGO składają się z kilku oddzielnych części: głowy, tułowia, ramion, dłoni, bioder i nóg. Nogi mogą obracać się niezależnie do 90 stopni do przodu i około 45 stopni do tyłu. Mocują się również do zwykłych klocków Lego w pozycji stojącej lub siedzącej. Ręce minifigurki układają się w kształt litery “C”, co pozwala na chwytanie przez figurkę wielu dodatkowych akcesoriów.

Minifgurki LEGO i ich akcesoria
Istnieje wiele różnych akcesoriów opartych filmach Star Wars, w tym kultowe miecze świetlne i różnego rodzaju blastery. Głowy minifigurek są cylindryczne i przymocowane do długiego, wąskiego cylindra u góry tułowia. Główki mają również na górze kołek, do którego można przymocować takie elementy, jak hełmy, kaski czy włosy. Ręce, ramiona i tułów są zwykle zbudowane razem i w ten sposób sprzedawane. To samo dotyczy nóg i bioder.

Minifigurki LEGO Star Wars i ich wystepowanie
Minifigurka z pierwszym kodem, czyli sw0001, to jasnobrązowy droid bojowy, który pojawił się w Mrocznym widmie. Niektóre minifigurki LEGO Star Wars pojawiają się wielokrotnie w wielu zestawach Lego, podczas gdy inne mogą być bardzo rzadkie, co znacznie zwiększa ich wartość odsprzedaży. W 2019 r. liczba minifigurek Lego Star Wars przekroczyła 1000. Ta minisfigurka to Iden Versio – bohaterka gry Battlefront II z kodem sw1000. Postać jest bardzo szczegółowa. Tułów i głowa Iden są ekskluzywne, co oznacza, że można je zdobyć tylko w tym zestawie (numer zestawu to 75226 Star Wars – Oddział Inferno). Ta figurka to pozycja obowiązkowa dla każdego fana LEGO Star Wars.

Wszyscy wiemy, że Universum Gwiezdnych Wojen jest ogromne, więc nie tylko ludzkie postacie są przedstawiane jako minifigurki LEGO. Jedną z największych kategorii minifgurek z Gwiezdnych Wojen są Droidy. Prawdopodobnie znasz R2-D2 i C-3PO, ale inne droidy, takie jak R3-T2, R2-BHD, Battle Droid, BB-8 też mają swoje odwzorowania jako minifgurki LEGO Gwiezdne Wojny.

W ciągu ostatnich 12 lat LEGO stworzyło kilkanaście kalendarzy adwentowych z Gwiezdnych Wojen (dwa z nich były dostępne w tym samym 2011 roku, jeden był ekskluzywny dla San Diego Comic Con, a drugi był zwykłym, adwentowym kalndarzem corocznym). Każdy kalendarz zawiera 24 prezenty, w tym kilka minifigurek. Niektóre z nich są sezonowe i ekskluzywne, na przykład Santa Darth Maul czy Santa Jango Fett.