Wyświetlanie 1–12 z 27 wyników

Każdy z Was, kto ma dzieci w wieku 6-10 lat, choć raz “musiał” zagrać w tę popularną grę:) Minecraft, bo o nim mowa zrewolucjonizował świat gier wideo dla dzieci dodając do rozrywki bardzo rozbudowane aspekty edukacyjne. Nic więc dziwnego, że na fali popularności gry, LEGO Group zdecydowało się w roku 2012 na rozpoczęcie produkcji zestawów spod szyldu Minecraft.

Minifigurki i figurki LEGO Minecraft mozna podzielić niejako na dwie kategorie: standardowe minifigurki LEGO Minecraft oraz tak zwane BigFigi Lego Minecraft.

Te pierwsze, swoim wyglądem do złudzenia przypominają postaci znane z gry, oraz te które możemy dowolnie konfigurować. Prototypy Creeperów, wózków kopalnianych i owiec były opracowywane w ramach wspólnego projektu ogłoszonego po konwencji fanów “MineCon”. Początkowa grupa 6 zestawów w skali minifigurek, w tym Pierwsza noc, Kopalnia, Smok Kresu, Pudełko rzemieślnicze, Farma i Jaskinia, została wydana od listopada do grudnia 2014 r. Na chwilę obecną wypuszczono 43 minifigurki w skali, a kolejne są w drodze. Jedne z bardziej popularnych ze względu na budowę samej minifigurki jest figurka Lego Minecraft Szkielet oraz oczywiście Steve we własnej osobie 😉

Natomiast, w 2019 roku Lego wprowadziło Minecraft Bigfigs, które są postaciami zbudowanymi z dużych cegieł na podstawie mobów Minecraft, podobnych do figurek Lego Construction, takich jak Bionicle czy Knights Kingdom II. Do tej pory wydano trzy Bigfigi, w skład których wchodzą Bigfig Steve z papugą, Bigfig Alex z kurczakiem oraz Bigfig Skeleton z Magma Cube.